YÖKDİL/2 sınavı yarın yapılacak

admin
Şubat 27, 2021

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2), alınan koronavirüs önlemleri ile yarın gerçekleştirilecek.

13 Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanırken koronavirüs nedeni ile ertelenen YÖKDİL/2, 41 ilde 47 sınav merkezinde 10.15’te başlayacak.

Sınava giren adaylara 80 soru için 180 dakika süre verilirken, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına kimse alınmayacak.

SOSYAL- SAĞLIK FEN SORULACAK

İngilizcede fen bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece sosyal bilimler alanında sorular yöneltilecek.

KİMLİK BELGELERİ İLE GİRİLECEK

Sınav salonuna, ilgili sınava ait Sınava Giriş Belgeleri ve nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportları kontrol edilerek alınacak.

NÜFUS MÜDÜRLÜLÜKLERİ AÇIK OLACAK

Kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmayanlar sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için yarın nöbetçi nüfus müdürlükleri hizmet verecek.

Sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere ÖSYM’nin internet sayfasından erişilebilinecek.

MASKE DAĞITILACAK

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında, sınav binalarının detaylı temizliği yapılıp dezenfekte edilecek.

Ayrıca adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.

Adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla lateks eldiven dağıtılacak. Adaylar ve görevliler kendi maske ve/veya siperlikleri ile de gelebilecek.

POZİTİF ADAYLAR AYRI SALONDA GİRECEK

Koronovirüs hastalığına yakalanmış olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak.

Sınav görevlileri ve adaylar, HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

BAHÇELERE ALIM OLMAYACAK

Adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.

Sınav binalarına giriş ve sınav bitiminde binadan çıkış, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

KISITLAMADAN MUAF OLUNACAK

Sınavlara katılacaklar ile bu kişilerin yanlarında bulunan bir refakatçi ile sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Bu kapsamda adaylar, sınava giriş belgesini, sınav görevlileri ise ilgili sınava ait görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak suretiyle sınav binalarına ulaşım sağlayabilecek.

DHBT
22 Kasım 2020 Pazar
ÜYELİK

Üye OlŞifremi Unuttum

2018 YILI 9500 KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ, İMAM HATİP VE MÜEZZİN KAYYIM ALIMI TABAN PUANLARI 2018 Yılı 9500 Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezz... Devamı

Tüm hepsinde aşağıda verilen şekilde ki gibi olacaktır.   KPSS Genel Yetenek : %15 KPSS Genel Kültür : %15   DHBT 1 : %30   DHBT 2 : %40   Ortaöğreti... Devamı

Merakla beklenen 2018 DHBT sınavı 09. Aralık Pazar günü Ösym tarafından  belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise 04.01... Devamı

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi netlik kazandı. ÖSYM’nin sınav takvi... Devamı

a) DHBT, çoktan seçmeli test olarak uygulanacaktır. b) DHBT’nin ilk bölümü (DHBT-1) temel din bilgisisorularından oluşacaktır ve tüm öğrenim düzeyler... Devamı

Tüm hepsinde aşağıda verilen şekilde ki gibi olacaktır.   KPSS Genel Yetenek : %15    Dini Haberlerim KPSS Genel Kültür : %15   DHBT 1 : %30   DHBT 2... Devamı