Aksaray’da öğrenciler çöplerden kütüphane yaptılar

admin
Şubat 27, 2021

Aksaray’ın Eskil ilçesine bağlı Bozcamahmut köyünde bulunan Şehit Recep Bozdağ İlkokulu’nda eğitim öğretim gören öğrenciler, çvre bilincine yönelik çabalarıyla herkesin takdirini topladı.

EVLERİ, BAHÇE VE SOKAKLARI GEZİN ATIK TOPLADILAR

Aksaray’da öğrenciler çöplerden kütüphane yaptılar-Foto Galeri

GERİ DÖNÜŞÜMDEN KÜTÜPHANE ÇIKARDILAR

VALİ, ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Minik öğrencilerin yaptığı çalışmayı yakından takip eden Aksaray’ın eğitimci Valisi Hamza Aydoğdu ise öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederek çalışmanın Türkiye’ye örnek olabileceğini kaydetti.

İzmir depreminde harçlıklarıyla gıda alıp deprem bölgesine göndererek kocaman yürekleriyle gündeme gelen öğrencilerin yeniden bir başarıya imza attığının altını çizen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, şunları söyledi:

“Eskil’de Şehit Recep Bozdağ İlkokulumuzu ve çocuklarımızı tebrik ediyoruz. Buradaki çocuklarımız okul müdürümüz öncülüğünde İzmir depreminde de inanılmaz bir başarı öyküsü yazdılar. Hayırseverlik gösterdiler ve İzmir için bir kampanya başlattılar. Topladıkları yardımları İzmir’e gönderdiler. Şu anda da çok güzel bir iş yaptılar.”

“Bu şu anlama geliyor; her zaman bir yol vardır, her zaman bir yol bulunabilir, yeter ki insan bakış açısını değiştirebilsin. Bu okulumuzdaki çocuklarımızın bütün Aksaray’a, bütün ülkeye örnek olması bizim açımızdan çok değerli ve anlamlı. Bu vesileyle okulumuzun müdürünü de tebrik ediyorum.”

“Çünkü baktığımız zaman bu tür güzellikler hep bu okulumuzdan çıkıyor. Çocuklarımızın hayata bakış açıları, bakış açılarını değiştirerek olumsuzluklardan olumlu bir sonuç çıkarma ve onları okula yansıtmaları, kendi hayatlarına yansıtmaları bizim için alınabilecek en güzel derslerden birisidir. Çocuklarımızın hepsinin gözlerinden öpüyorum ve tebrik ediyorum.”


OKUL MÜDÜRÜ: “ÇOCUKLARIMIZIN ÇEVRE BİLİNCİNİ GELİŞTİRMEK İSTEDİK”

Okul Müdürü Mustafa Ekici de öğrencilerin çalışmalarını anlatarak, şimdiki projelerinin ise sokak hayvanlarına barınak yapmak olduğunu dile getirip, sözlerini şöyle sürdürdü:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhterem eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Kampanyası’na okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri olarak katkıda bulunmak istedik. Bu bağlamda çocuklarımızın çevre bilincini geliştirmek, özellikle Aksaray Valiliği ve Eskil Kaymakamlığının üzerinde önemle durduğu okuma alışkanlığını geliştirmek istedik.

Okulumuzda bu kapsamda çocuklarımızın yaptığı geri dönüşümlerle paletlerden, lastiklerden. Bunların hepsi geri dönüşüm olarak kullanılarak bir kütüphane elde ettik, çok da güzel bir çalışma oldu. Geri dönüşüm anlamında yine çalışmalarımız devam ediyor. Güzel bir park, hayvanlar için bir barınak yapmayı da düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

DHBT
22 Kasım 2020 Pazar
ÜYELİK

Üye OlŞifremi Unuttum

2018 YILI 9500 KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ, İMAM HATİP VE MÜEZZİN KAYYIM ALIMI TABAN PUANLARI 2018 Yılı 9500 Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezz... Devamı

Tüm hepsinde aşağıda verilen şekilde ki gibi olacaktır.   KPSS Genel Yetenek : %15 KPSS Genel Kültür : %15   DHBT 1 : %30   DHBT 2 : %40   Ortaöğreti... Devamı

Merakla beklenen 2018 DHBT sınavı 09. Aralık Pazar günü Ösym tarafından  belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise 04.01... Devamı

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi netlik kazandı. ÖSYM’nin sınav takvi... Devamı

a) DHBT, çoktan seçmeli test olarak uygulanacaktır. b) DHBT’nin ilk bölümü (DHBT-1) temel din bilgisisorularından oluşacaktır ve tüm öğrenim düzeyler... Devamı

Tüm hepsinde aşağıda verilen şekilde ki gibi olacaktır.   KPSS Genel Yetenek : %15    Dini Haberlerim KPSS Genel Kültür : %15   DHBT 1 : %30   DHBT 2... Devamı